Avrasya Ambalaj Fuarı

Avrasya Ambalaj Fuarı

Avrasya'daki ambalaj sektörünün kalbinin attığı, bölgenin dinamiklerini bir araya getiren sektörün en önemli fuarı, Avrasya Ambalaj İstanbul kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu sene 19'uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Ambalaj Endüstrisi Fuarı 12-15 Eylül tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde profesyonelleri ağırlayacak.

REED TÜYAP Fuarcılık ve ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin uzun soluklu işbirliğinin yanında, sektörün diğer dernekleri AMD, ESD, KASAD, MASD, OMÜD ve SEPA'nın desteğini de alan Avrasya Ambalaj Fuarı, sektörün tüm ürün gruplarıyla 98.000 m2 kapalı alanda, profesyonellerle sektördeki yeni ürün ve teknolojiler için ev sahipliği yapacak.

Yurtiçi ve Yurtdışı'ndan yoğun ilginin olacağı fuarda firmalar yerlerini aldılar

İhracat hedefini büyüten ambalaj sektörünün lider fuarında 2012 yılında, 95 ülkeden ziyaretçi ağırlandı. 47.144 ziyaretçisiyle Avrasya Ambalaj Fuarı, sektörün üretim kapasitesini, teknoloji kullanımını yerli ve yabancı hedef kitlelere ses getirir bir şekilde duyurdu. Bu sene geçen seneye oranla daha renkli geçecek olan fuarda katılımcılara ve ziyaretçilere kendilerini uluslararası platformda marka bilinirliklerini arttırma olanağı sunulacak. Firmalar bu fuarda her türlü ambalaj çözümleri konusunda bilgi sahibi olabilecekler. Karton koli imalatı konusunda faaliyet gösteren firmalar, karton kutu imalatı fabrikaları geniş katılımlı olarak fuarda yerlerini ayıttırdılar. Türkiye'nin ünlü oluklu mukavva koli firmalarından bir temsilci yaptığı açıklamada fuarın kendilerine çok büyük fayda sağladığını ve koli siparişi sayısı fuar akabinde hızla arttığını belirtti.

Büyüyen Sektör, yabancıların da ilgi odağı

Türkiye pazarına yurtdışından yoğun ilgi; Avrasya Ambalaj Fuarı, her yıl bir öncekinden daha fazla uluslararası niteliğe sahip oluyor. Tüm ürün gruplarında Almanya, İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, Yunanistan, Çin, Kore, Tayvan, Japonya, İran'dan katılımlarla fuar uluslararası kimliğini daha fazla ön plana çıkardı.

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması Ödül Töreni

Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması Ödül Töreni, 12 Eylül 2013 tarihinde ASD ve REED TÜYAP işbirliğinde 19. Avrasya Ambalaj Fuarı Açılış Kokteyli'nde gerçekleştirilecektir. Bu yarışma WPO (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından tanınmış olup, Yarışma'da ödüle layık bulunan projelerin sahipleri dilerlerse WPO tarafından düzenlenecek uluslararası yarışmalara katılabilmektedir.

Sürdürülebilir Gıda Ambalajı Semineri

Fuar'da Avustralya, Quenensland Üniversitesi Gıda, Ambalaj ve Çevre Profosörü Gordon ROBERTSON "Sürdürülebilir Gıda Ambalajı"na yönelik düzenlenecek seminerde ana konuşmacı olarak yer alacak.

Başarılı Ambalaj Tasarımının Marka Kimliği & Satışlara Etkisi Paneli

Panelde Ambalaj Tasarımı alanında çalışan ve birçok projeye imza atmış ünlü tasarımcılarımız ile sektörde yer alan bazı marka temsilcileri ambalajın marka kimliğine etkisi hakkında bilgilendirme yapacak. Oluklu mukavva koli firmaları da fuara büyük ilgi gösterecekler.

Fuara Yurtdışından Yoğun İlgi

5.000'in üzerinde yabancı alıcıyı, katılımcılarıyla buluşturacak Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, özellikle Kuzey Afrika, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan ülkelerinden büyük ilgi görüyor.

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, BAE, Bosna Hersek, Bulgaristan, Fransa, Gürcistan, Irak, İngiltere, İran Kazakistan, Kosova, Makedonya, Mısır, Hırvatistan, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan'dan satın alma yetkisine sahip profesyonel alım heyetlerinin ağırlanacağı fuar bu yıl da sektörün buluşma platformu olacak.

kaynak; www.ekonomist.com

KARAYOLLARI MH. CEBECİ CD. 568 SK NO:13 GOP/İST

0212 565 99 73

info@kolispak.com

E-mail adresinizi ekleyin, yeniliklerden ilk sizin haberiniz olsun..

© Copyright Kolispak Tüm Hakları Saklıdır. | 2014